Корзина
25 отзывов
Магазин Фахівець (Максимчук В.І. ФОП)
+38067-470-7667
Корзина

Правильний монтаж відкосів із пластикових сендвіч-панелей

Якість функціонування вікна безпосередньо залежить від того, наскільки правильно виконана процедура зі встановлення відкосів. Одним із найпопулярніших нині матеріалів, що застосовується під час виконання відповідних монтажних робіт, є так звана сендвіч панель ПВХ для відкосів. Значний попит на даний матеріал зумовлений тим, що сендвіч-відкоси мають легку вагу, невибагливі в догляді та здатні витримувати побутові навантаження, ультрафіолет, холод і вологу.

Про властивості, пріоритетні характеристики відповідного матеріалу та принципи технології монтажних робіт, що передбачають встановлення віконних відкосів із відповідних панелей, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чим характеризуються сендвіч-панелі для відкосів?

Сендвіч ПВХ відкоси – сучасний оздоблювальний будматеріал тришарової конструкції, в котрому верхній і нижній шар мають вигляд жорсткої основи, виконаної з пластику, а між ними міститься утеплювач.

Сендвіч-панелі для відкосів можуть бути виконані зовні також із металу або дерева, проте їх найпоширенішим варіантом все ж є пластик. Виробництво такого будівельного матеріалу, який може мати стінове або покрівельне призначення, передбачає методику холодного чи гарячого пресування, а сфера його використання найчастіше пов’язана з будівництвом швидко споруджуваних об’єктів.

В якості утеплювача в таких панелях використовують мінеральну вату, виготовлену з базальтових волокон, їх комбінацій. Відповідні теплі відкоси із сендвіч панелей є ідеальним варіантом, оскільки вони мають цілий ряд переваг:

 • високі показники теплової, гідро- та звукоізоляції;
 • стійкість до ураження пліснявою, грибком, комахами;
 • здатність не реагувати на різкі коливання температури, не взаємодіяти з агресивними речовинами;
 • відсутність гігроскопічності, горючості;
 • пожежна безпечність.

Окрім того, відкоси з пластикових сендвіч-панелей не потребують допоміжного оздоблення й екологічно безпечні, вони представлені в різноманітних дизайнерських рішеннях (колір, форма, моделі) та вирізняються простотою монтажу.

Як монтуються відкоси з ПВХ, та яку будову вони мають?

Конструкція, яку мають відкоси з ПВХ, багато в чому схожа на самі відкоси з сендвіч-панелей, адже даний будматеріал має тотожні елементи.

 1. Стартовий профіль. Він має форму літери П, встановлюється на початку монтажних робіт по горизонталі й вертикалі вікна, слугує для з’єднання відкосу з іншими його ділянками.
 2. Власне панель. Вона являє собою композитний матеріал, всередині якого знаходиться поліуретановий або полістироловий утеплювач, а зовні покритий двома пластиковими панелями. Параметри залежать від розміру вікна й матеріалу спорудження стін будівлі.
 3. Лиштва. Це профіль у вигляді букви F, особливістю якого є наявність широкої виступаючої смужки, що перекриває монтажні шви між зовнішніми кутами вікна й панелями.

Як встановлюються відкоси з сендвіч-панелей: технологія та алгоритм

Для відповідного монтажу вам знадобляться власне панелі для відкосів, профіль стартовий і кришений, рідкий пластик, рулетка, канцелярський ніж, саморізи (орієнтовний їх розмір – 0,25х7 см), викрутка й електричний шурупокрут.

Якщо ви плануєте встановити, наприклад, тільки внутрішні відкоси з ПВХ, придбати цілу сендвіч-панель не потрібно, достатньо зняти мірки й замовити відкіс потрібних параметрів. Рулетка слугує для вимірювання показників висоти й ширини відкосу, а за допомогою ножа обрізується піна, що виступає на ділянках відкосів.

Важливим фактором, що визначає якість монтажу, є правильне виконання підрізки. Результатом даного процесу має стати мінімізація щілин між відкосом і поверхнею вікна. Для цього спершу обрізують одну ділянку бокової смуги, встановлюють її в паз. Після цього монтується верхня частина профілю, а далі виконують монтаж останнього бокового стартового профілю.

Продовжує процес додаткова герметизація віконних блоків за допомогою герметика на поліуретановій основі, завдяки якому стартова смуга кріпиться на ділянці відкосу. Далі монтують власне сендвіч-панелі, попередньо вирізані під потрібні розміри. Слід зауважити, що розріз панелі має виконуватися суворо під прямим кутом – в протилежному випадку утворяться щілини, що стануть причиною протягів.

Монтаж панелі не є трудомістким, для цього достатньо встановити її у заздалегідь вмонтований профіль. Спершу встановлюють бокові панелі, після цього  верхні.

Фіксують відкоси із сендвіч-панелей двома різними способами:

 1. За допомогою монтажної піни. Рекомендуємо віддати перевагу піні, що мало деформується. Вона збереже форму відкосу.
 2. З використанням саморізів та шурупокруту. Даний метод більш надійний, проте менш естетичний.

На наступному етапі збирається лиштва. Якщо ви для фіксації панелей використовували піну, слід зачекати, доки вона захолоне, застигне. На внутрішній частині відкосу роблять невеликий надріз, після чого на лиштву наносять клей (можна використати для цього рідкі цвяхи) та встановлюють конструкцію на стіну.

Завершальним етапом встановлення є обробка стикових ділянок між відкосами й підвіконням водостійким силіконом. Бажано використовувати силікон, колір якого співпадає з відтінком підвіконня й відкосу.

Якщо ви фіксували панелі за допомогою саморізів, то для того, щоб забезпечити належну теплоізоляцію та звукоізоляцію вікна, необхідно виконати наступні дії:

 • тимчасовий демонтаж F-видного профілю;
 • заповнення монтажною піною порожнини між відкосом і сендвіч-панеллю;
 • полімеризація матеріалів;
 • обрізання надлишків;
 • встановлення профілю на належне місце.

Сьогодні, напередодні зимових холодів, відкоси із сендвіч панелей набувають особливої актуальності. Надійні відкоси на вікна ПВХ, ціна яких поступається їх преміальній якості, досконалому естетичному вигляду, вам пропонує компанія «Фахівець», що знаходиться в Умані. У нас ви зможете замовити сучасний, якісний будівельній матеріал на найвигідніших умовах!

Другие новости