Чому потіють вікна
Задайте в будь-якій пошуковій системі фразу «Чому потіють вікна» , чому плачуть вікна, чи іншу фразу такого змісту- ви відразу найдете декілька десятків, а то і cотень дописів, де фахівці та не зовсім будуть вам пояснювати дане явище.
90% дописів – зводяться до того, щоб різними словами та фразами довести до Вас необхідність провітрювати приміщення для видалення надлишкової вологи, яка спричиняє утворення конденсату на внутрішній стороні вікон.
Отже, чому потіють вікна? Справді, при заміні старих деревинних вікон на металопластикові- в більшості випадків ми спостерігаємо явище утворення (конденсування) вологи на внутрішній стороні вікон. Що відбувається? Це означає, що температура поверхні (скла чи пластику) виявилася нижчою за точку роси . Що означає ця фраза, що таке точка роси? І від чого залежить вона? Точка роси- це температура, при якій (або нижчій від неї) водяний пар з повітря- конденсується у вигляді вологи. Точка роси залежить від вологості повітря, від температури поверхні, на якій конденсат випадає та від температури самого повітря.
Чим нижче температура повітря у кімнаті, тим менше води необхідно для утворення в ньому насиченого водяного пару, тим нижче точка роси, і тим легше води випадає у вигляді конденсату на вікнах. Наприклад, при температурі повітря в кімнаті +15°С і відносній вологості 90% точка роси +13,38°С; іншими словами – в холодній і сирій кімнаті зимою поява конденсату на металопластикових вікнах практично неминуча. При тих же +15°С, але вологості 60% точка роси +7,30°С, що істотно зменшує ризик конденсату, а при вологості 40% в тій самій кімнаті точка роси становить +1,51°С, що практично виключить його. Для звичайної температури в житлових приміщеннях +20°С і оптимальної відносної вологості 60% точка роси становить +12°С. Тобто, якщо внутрішнє скло, профіль чи (що також іноді зустрічається) віконний відкос буде мати температуру меншу, ніж +12°С, на цих поверхнях буде випадати роса.
Як уникнути запотівання вікон, утворення вологи на підвіконнику? Є два шляхи- зменшити відносну вологість повітря в приміщенні шляхом провітрювання, встановлення опції мікровентиляції вікон, мікропровітрювання, встановлення додаткових провітрювачів до метало пластикових вікон. Інший шлях – підняти температуру внутрішньої поверхні вікна (пластику, скла, відкосів).
Що можна зробити ще на етапі планування заміни вікон? Зверніть увагу- чим більша монтажна глубина профілю, тим він «тепліший», тим більша температура внутрішньої поверхні пластикового профілю. Склопакети - найбільш холодна частина внутрішньої поверхні помешкання. Наприклад, узимку на вулиці -25º, а усередині приміщення 20º, то температура внутрішнього скла двокамерного склопакету буде близько 8 -10 градусів. Пластиковий профіль вікна й укоси будуть на 5º-8º тепліші. При використанні однокамерного склопакету з низько емісійним склом (енергозберігаючий склопакет) температура внутрішнього скла підніметься до 14º -16º, що практично дорівнює температурі профілю й істотно вище точки роси.
При монтажі вікон – не «висувати» вікно на вулицю, більше ніж на 3\4 товщини стіни- вікно тобі буде «заглиблене» в стіну, погіршиться повітрообмін біля вікна.
Не встановлювати занадто широкі підвіконня - підвіконники утрудняють доступ теплого повітря від нагрівальних елементів (батарей, радіаторів) до вікна й також погіршують повітрообмін біля вікна.
Кімнатні рослини на підвіконниках- також виділяють вологу, яка може конденсуватись на шибках.
Поставити «теплі» пластикові відкоси при монтажі вікон.
Ретельно обробити зовнішні відкоси (заштукатурити), для запобігання потрапляння вологи в монтажний шов, руйнування піни і набирання вологи в монтажному шві.
І найголовніше- подбати про вентиляцію приміщення. Провітрювати вікна, встановити на етапі замовлення вікон опцію мікропровітрювання.